Home >> Blogowanie,Frolonaise,Nowe >> Share week 2017 – Frolonaise poleca
Share week 2017 – Frolonaise poleca

To już trzeci raz, jak biorę udział w akcji Andrzeja Tucholskiego – Share week. Podobnie jak w dwóch poprzednich latach, tak i tym razem chodzi o polecenie czytelnikom trzech blogów, które z jakiegoś powodu uważam za wyjątkowe. Zestawienie, które na podstawie naszych wyborów, opublikuje na swoim blogu Andrzej, ma być dla czytelników możliwością odkrycia nowych, ciekawych autorów i ich miejsc w siecie. Jeśli interesują Was szczegóły akcji, znajdziecie je tutaj – Twórcy polecają twórców. Tymczasem pozwólcie, że przedstawię Wam moją złotą trójkę.

KLUB POLKI NA OBCZYŹNIE

To nie pierwszy i najprawdopodobniej nie ostatni raz, kiedy czytacie u mnie o tym blogu. Polecałam go Wam już w ubiegłorocznej edycji share weeka. Dlaczego robię to ponownie? Bo strona przeszła poważny remont i od września dzieje się na niej jeszcze więcej i jest jeszcze ciekawiej. Autorkami bloga są Polki mieszkające w różnych częściach świata. Klub Polki zrzesza emigrantki, które dzielą się z czytelnikami swoją zagraniczną codziennością i wiedzą, jaką zdobywają w trakcie niezwyle dalekich czasej wojaży. U Polek bywa poważnie, ale jest zabawnie. Znajdziecie u nich twórczość taką jak wiersze, czy opowiadania. Co jakiś czas Polki biorą też udział w różnych akcjach, chętnie pomagając potrzebującym. W naszym klubie (bardzo lubię się chwalić, że do niego należę), aby zachować równowagę, mamy jednego Rodzynka – Piotra – mieszkającego od wielu lat w USA.

DOBRE ZIELSKO

Małgosia, autorka tego bloga, najprawdopodobniej nie wie, że właśnie dzięki niej, pomalutku zmienia się moje życie. Zdrowe jedzenie zawsze kojarzyło mi się z czymś drogim i trudnym do przygotowania. O walorach smakowych już nie wspomnę. Małgosia dzięki swoim przepisom pokazuje, że jest inaczej. Można gotować dobre i zdrowe dania i nie musi być to wcale tak kosztowne, jak mi się kiedyś wydawało. Co prawda daleko mi jeszcze do porzucenia mięsa (tak, tak jesteśmy wszyscy w rodznie mięsożercami), ale powoli zaczynam eksperymentować. Dzięki blogowi Małgosi mam ochotę odkrywać nowe smaki i poznawać różne możliwości. Już samo oglądanie przygotowanych przez nią potraw sprawia, że ślinka cieknie.

ANIVERSUM

To blog o bardzo poważnych sprawach, pisany przez uśmiechniętą panią psycholog z burzą loków na głowie. Autorkę poznałam osobiście i bardzo polubiłam, głównie za trzeźwe spojrzenie na świat, którego mi chyba odrobinkę brakuje. Jeśli chcecie poczytać o ważnych sprawach, ale okroszonych dużą dawką humoru, wbijajcie na Aniversum. U Ani poczytacie o jej walce z nadprogramowymi kilogramami (i mam nadzieję, że będziecie wspierać). Znajdziecie u niej również wiele ciekawych artykułów dotyczących rodzicielstwa i psychologii. Dowiecie się także co nieco o Francji, bo właśnie tutaj autorka bloga mieszka i w Alzacji organizuje swoje ZEN Weekendy.

* * *

Share week, jest o tyle skomplikowanym wdarzeniem, że można do niego zgłosić tylko trzy blogi a przecież każdy z nas, ma tych swoich ulubionych o wiele wiele więcej. Blogi, które przedstawiłam Wam dzisiaj są zupełnie inne, ale warto je odwiedzić wszystkie i zobaczyć o czym opowiadają.

Jeśli ciekawi Wam, jakich autorów polecałam w dwóch poprzednich edycjach, to zajrzyjcie TUTAJ – SHARE WEEK 2015, i TUTAJ – SHARE WEEK 2016 

 

the author

Już ponad dziesięć lat mieszkam we Francji. Swoją przygodę z krajem nad Sekwaną rozpoczęłam na Korsyce, następnie przez dwa lata odkrywałam Majotte. Obecnie, od ponad czterech lat mieszkam w Fontanay sous Bois, w mieszkaniu z widokiem na cały Paryż. Jestem mamą, żoną żołnierza, kwiaciarką i blogerką z zamiłowania. Na blogu dzielę się z Wami naszą subiektywnie opisaną francuską codziennością. Opowiadam też o świętach i zwyczajach oraz o naszych podróżach - tych małych i tych dużych.

  • Mój drugi dom ;)

  • Należę do Mocarnych

  • Znajdź mnie na blogowej mapie FR

  • Archiwa

  • Kategorie

Top