Home >> Blogowanie,Rozrywka >> SHARE WEEK 2015
SHARE WEEK 2015

Co to takiego?

SHARE WEEK to akcja organizowana przez autora bloga jestkultura.pl . W tym roku odbywa się ona już po raz czwarty. Rok temu, kiedy jeszcze prowadziłam poprzedniego bloga, troszkę się zagapiłam i nie dane było mi podzielić się z Wami moimi perełkami polskiej blogosfery. Dziś czas to nadrobić. Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w akcji i więcej o jej szczegółach dowiecie się TUTAJ a ja tymczasem zapraszam Was na moją subiektywną listę najlepszych blogów.

ZIELONA CYTRYNA

Coś byś przeczytał, coś obejrzał, zjadł coś dobrego, ale nie masz pojęcia co? Zajrzyj na bloga Limonki! Chociaż z założenia jest to blog książkowy, to w zasadzie każdy może znaleźć na nim coś dla siebie. Autorka bloga zdradzi Ci, czy warto przeczytać daną książkę, poświęcić czas na obejrzenie tego a nie innego serialu i od czasu do czasu podzieli się pomysłem na coś pysznego. Czasem napisze coś o wierze, czasem coś o końcu świata, który śniła poprzedniej nocy a wszystko to tylko po to, żebyśmy nie mieli wątpliwości co do faktu, że przy porodzie nie straciła rozumu ani poczucia humoru ;)  To właśnie Limonka sprawiła, że z wypiekami obejrzałam wszystkie serie „Dextera” a teraz z utęsknieniem czekam na każdy kolejny sezon „Suits”. Dzięki niej czytam też obecnie książkę, która wciąga jak ruchome piaski i od której ciężko się oderwać.

INTROVERSJA

Autorka w blogosferze jest nie od dzisiaj i nie od wczoraj, ale jej nowe „dziecko” jest jeszcze całkiem świeże. Próbowała być parentingiem, ale sztywne ramy tej kategorii sprawiły, że się dusiła i zmuszona była ją porzucić. Postanowiła więc jak prawdziwa kobieta pisać o wszystkim na co ma tylko ochotę. Możecie się od niej dowiedzieć co nie co o diecie bezglutenowej, czego słuchać w pochmurny dzień i jak to jest być pracoholikiem kontrolowanym. Ponieważ przy tym wszystkim nie przestała być mamą, możecie też poczytać o jej zmaganiach z buntem dwulatka i innymi magicznymi chwilami macierzyństwa. Wszystko to doprawione odrobiną ironii i szczyptą dobrego humoru.

BUDUĄCA MAMA

Sto procent parentingu i wszystko to, co w nim najpiękniejsze. Śliczne dzieci, szczęśliwi rodzice, dużo zdjęć i porad (nie nachalnego moralizatorstwa) dla młodych rodziców  i… uwaga, historia o tym, jak być w ciąży i wybudować samemu dom od podstaw! Weronika zna się na tym jak mało kto, opowiada więc między kolejnymi zupkami i zabawami, jak wybrać panele do łazienki, na czym oszczędzać przy budowie a w co lepiej zainwestować troszkę więcej. A kiedy już zgłodniejecie planując Wasze gniazdko, Budująca zapoda z pewnością przepis na małe co nie co ;)

CHWYTAĆ MARZENIA

Ten blog jest kopalnią pomysłów na wykonanie różnych mniej lub bardziej pożytecznych rzeczy. Można tu znaleźć także przepisy na smaczne i łatwe dania a wszystko z dodatkiem przepięknych zdjęć wykonanych przez autorkę. Na blogu znajdują się też recenzje licznie czytanych przez autorkę książek i używanych przez nią produktów wszelkiej maści.

 MĘSKIE PISANIE

„Jestem sprawcą całego zamieszania. Mówią, że mój ojciec ma zdanie na każdy temat a ja jestem taki jak on. Nie mógłbym więc zmarnować takiego potencjału – musiałem założyć bloga. Teraz, gdy tylko pojawia się jakiś temat, pojawia się też moje zdanie. Ten blog jest lekiem, terapią na mój słomiany zapał, lenistwo i prokrastynację. Piszę tutaj o tym, co mi akurat leży na wątrobie, a że trochę tego jest, to będzie co czytać.”- tak pisze o sobie autor bloga. Zdecydowanie dobrze czyta się to, co mu na tej wątrobie leży, bo pisze z dystansem, z ironią z humorem a przede wszystkim pisze po męsku :)

Oczywiście te cztery blogi to tylko krople na mojej wielkiej jak ocean liście ulubionych blogów. Gdybym miała więcej czasu, dopisałabym pewnie jeszcze z pięć tytułów, ale ponieważ popołudniowa drzemka Gruu zbliża się ku końcowi, poprzestanę tymczasowo na tych w nadziei, że już niedługo uda mi się ją uzupełnić.

** zdjęcie pochodzi z bloga jestkultura.pl

the author

Już ponad dziesięć lat mieszkam we Francji. Swoją przygodę z krajem nad Sekwaną rozpoczęłam na Korsyce, następnie przez dwa lata odkrywałam Majotte. Obecnie, od ponad czterech lat mieszkam w Fontanay sous Bois, w mieszkaniu z widokiem na cały Paryż. Jestem mamą, żoną żołnierza, kwiaciarką i blogerką z zamiłowania. Na blogu dzielę się z Wami naszą subiektywnie opisaną francuską codziennością. Opowiadam też o świętach i zwyczajach oraz o naszych podróżach - tych małych i tych dużych.

  • Mój drugi dom ;)

  • Należę do Mocarnych

  • Znajdź mnie na blogowej mapie FR

  • Archiwa

  • Kategorie

Top