Home >> Inne kierunki,Nowe,Podróże małe i duże >> Parc Floral – doskonały na rodzinne spacery
Parc Floral – doskonały na rodzinne spacery

Parc Floral to jeden z czterech paryskich ogrodów botanicznych. Jest to doskonałe miejsce na wycieczki całą rodziną, zarówno latem, jak i zimą. Stanowi on część Bois de Vincennes, o którym zaczęłam Wam opowiadać TUTAJ .

Kilka słów o parku

Park otworzył swoje drzwi dla publiczności w 1969 roku. To właśnie w tym czasie władze Paryża szukały miejsca, w którym mogłyby zorganizować trzecią międzynarodową wystawę kwiatów i roślin. Park powstał na dawnym terenie wojskowym – La Cartoucherie. Za jego realizację odpowiedzialny jest architekt krajobrazu – Daniel Collin. Potrzebował on piętnastu  miesięcy na zaaranżowanie terenu i zagospodarowanie roślinności na 31 hektarach powierzchni.

W parku każdy członek rodziny znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy natury mogą podziwiać bogatą roślinność  a dzieci korzystać z licznych placów zabaw. Dodatkowo miasto organizuje w nim różnego rodzaju wydarzenia kulturalne – galerie, wystawy i ekspozycji.

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia (widoczne na zdjęciu)

Wejście do parku jest przez większość roku bezpłatne. Wyjatek stanowią dni środy i weekendy między 6. czerwca a 21. września. Opłata może też obowiązywać poza tym terminem, jeśli w parku organizowane są specjalne wystawy czy koncerty. Wtedy należy się liczyć z kosztem do 6 euro od osoby, bo tyle wynosi pełna opłata za wejście. Zwolnione z niej są dzieci do lat siedmiu i bezrobotni. Dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych towarzyszących nieletnim (dwóch dorosłych na dziecko) opłata wynosi 3 euro. Podobną kwotę płacą za wejście rodziny wielodzietne.

Dojazd

Parc Floral znajduje się tuż obok Chateau de Vincennes. Aby do niego dojechać wystarczy wsiaść w metro nr 1 w jego kierunku i wysiąść na ostatnim przystanku. Przed wejściem zatrzymują się także autobusy 46 i 112.

Park zimą – zdjęcia

Pomysł na wpis o tym ciekawym miejscu, zaświtał mi pewnego grudniowego popołudnia, stąd też zimowe zdjęcia. Park jest na nim wyjątkowo spokojny, bo na samotny spacer wybrałam poniedziałkowy poranek. Wycieczka w weekend na pewno nie będzie taka cicha i spokojna, bo wtedy do parku zjeżdżają się masowo mieszkańcy okolic, aby korzystać z jego uroków. Jak tylko zakwitną liczne kwiaty i drzewa w parku, wybiorę się tam, aby specjlanie dla Was napstrykać bardziej kolorowych zdjęć.

„Jeśli się zgubię, mogę poczekać na rodziców na ławce dzieci zagubionych, znajdującej się za kioskiem” – kierunkowskaz dla dzieci, które straciły rodziców z oczu

Wystawa Ecole de Fleuriste de Paris

W tym roku już po raz drugi podziwiałam ekspozycję zorganizowaną przez uczniów paryskiej szkoły florystów. W zeszłym roku tematem przewodnim była bajka o królewnie Śnieżce, w tym natomiast słodkości. Tegoroczna wystawa bardzo mi się spodobała i poruszuła moje kubki smakowe.

Więcej informacji na temat tego, co dzieje się w Parc Floral znajdziecie na jego oficjalnej stronie: www.parcfloraldeparis.com/

the author

Już ponad dziesięć lat mieszkam we Francji. Swoją przygodę z krajem nad Sekwaną rozpoczęłam na Korsyce, następnie przez dwa lata odkrywałam Majotte. Obecnie, od ponad czterech lat mieszkam w Fontanay sous Bois, w mieszkaniu z widokiem na cały Paryż. Jestem mamą, żoną żołnierza, kwiaciarką i blogerką z zamiłowania. Na blogu dzielę się z Wami naszą subiektywnie opisaną francuską codziennością. Opowiadam też o świętach i zwyczajach oraz o naszych podróżach - tych małych i tych dużych.

  • Mój drugi dom ;)

  • Należę do Mocarnych

  • Znajdź mnie na blogowej mapie FR

  • Archiwa

  • Kategorie

Top