Home >> Nowe,Rozrywka >> NRJ Music Awards 2016
NRJ Music Awards 2016

W ubiegłą sobotę w Cannes, odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych we Francji – przyznanie NRJ Music Awards. Jest to plebiscyt, w którym słuchacze NRJ – znanej stacji radiowej i telewizyjnego kanału muzycznego, wybierają swoich ulubionych artystów. W tym roku głosowano już po raz osiemnasty. Galę transmitowała telewizja TF1 a prowadził ją ulubienieć publiczności – Nikos Aliagas. Nie będę się przy tej okazji chwalić, że parę tygodni temu przygotowałam bukiet z okazji narodzin jego synka ;)

Uroczystość oglądałam z przyjemnością, myśląc sobie przy okazji, że ten plebiscyt i jego wyniki, to doskonała okazja, aby Was, czytelników wprowadzić chociaż odrobinkę w świat muzyki francuskiej i zdradzić, co teraz jest u nas na topie. Zapraszam Was więc przy poniedziałku na krótki przegląd muzyczny, który mam nadzieję sprawi, że ten przeklęty dla niektórych dzień tygodnia, stanie się jaśniejszy i przyjemniejszy.

Zdecydowanym zwycięzcą tej edycji NRJ Music Awards okazał się Amir, który zgarnął aż dwie statuetki – w kategorii francuskie odkrycie roku oraz za piosenkę „J’ai cherche”, którą publiczność wybrała francuskim utworem roku. Amir, zwycięzca trzeciej edycji The Voice, oraz tegoroczny reprezentant kraju na Eurowizji, pokonał takich przeciwników jak Soprano, Maitre Gims, Jane oraz mojego ukochanego Christophea Mae <3 .

 

„Sapes comme jamais”, Maître Gims nie została może piosenką roku, ale była zdecydowanie tanecznym hitem 2016

Christophe Mae – teledysk do piosenki „Il est ou le bonheur” został wybrany francuskim klipem roku

Jane – w ogóle nie miałam pojęcia, że ta artystka jest francuską. Nie do końca też zrozumiałam, dlaczego jej angielska piosenka kandydowała do miana francuskiego hitu roku. 
Soprano ze swoim „Le diable ne s’habille plus en Prada” nie zdobył co prawda tytuły piosenki roku, ale za to zgarnął statuetkę dla najlepszego męskiego artysty francuskojęzycznego

Tegoroczną laureatką w kategorii Francuskojęzyczna Artystka Roku, została Tal, pokonując takie piosenkarki jak Louane, Jennifer, Zaho czy Iman.

Najnowsza piosenka TAL -pochądząca z trzeciego, świeżo wydanego albumu
 Louane – młoda piosenkarka i aktorka, zdobywczyni Złotej Palmy w Cannes. Wszystko, czego się dotknie, zamienia się w złoto – tak mówił o niej wczoraj prowadzący galę – Nicos Aliagas

W kategorii Dj roku zwyciężył oczywiście David Guetta, ale miał on dość silną konkurencję w postaci tegorocznego dj’owskiego objawienia – Kungs.
Francuską grupą 2016 roku zostali Frero Delavega, którzy właśnie w tygodniu poprzedzającym galę, ogłosili oficjalny rozpad grupy. W kategorii grup zagranicznych wygrał natomiast Coldplay. Ci ostatni zwinęli też nagrodę za najbardziej wyświetlany klip 2016.

Laureatami statuetek stali się także Sia (zagraniczna wokalistka roku), Justin Biber (zagraniczny wokalista roku i piosenka roku „Love Yourself”), Twenty One Pilots  (zagraniczne odkrycie roku),

Gwiazdami wieczoru byli Robbie Williams i uhoronowani nagrodą specjalną Bruno Mars oraz Enrique Iglesias.

Poza nimi show dali tacy francuscy artyści jak Jennifer i niezastąpiony (powracający z coverami największych przebojów Claude’a François) Matt Pokora oraz młodzi artyści z Kids United
 

Matt Pokora „cartonne” (jak to się u nas mówi) nowymi aranżacjami piosenek Claude’a François. Osobiście j’adore ! <3

Kids United – grupa złozona z piątki dzieci w wieku 8-16 lat, powstała na potrzeby kampanii Unicef w 2015 roku, w tej chwili promuje drugą płytę z przeróbkami największych francuskich i nie tylko hitów. Zawsze mam ciarki, jak ich słucham 


Na gali nie zabrakło wpadek technicznych. Problemy ze słuchawkami miała Jennifer a Matt Pokora przez chwilę śpiewał przy wyłączonym mikrofonie. Dużym rozczarowaniem było wystąpienie Enrique Iglesiasa, który nadal wygląda jak chłopiec, pomimo swoich, dwudziestu już lat na scenie!

Wyjątkowo wzruszającym momentem, którym zakończę ten post, był wspólny występ Louane i Charliego Putha, śpiewających razem IMAGINE – Johna Lennona, zwłaszcza w tak szczególnym czasie – dzień przed rocznicą zamachów w Bataclanie i pod Stade de France.
 

 

the author

Już ponad dziesięć lat mieszkam we Francji. Swoją przygodę z krajem nad Sekwaną rozpoczęłam na Korsyce, następnie przez dwa lata odkrywałam Majotte. Obecnie, od ponad czterech lat mieszkam w Fontanay sous Bois, w mieszkaniu z widokiem na cały Paryż. Jestem mamą, żoną żołnierza, kwiaciarką i blogerką z zamiłowania. Na blogu dzielę się z Wami naszą subiektywnie opisaną francuską codziennością. Opowiadam też o świętach i zwyczajach oraz o naszych podróżach - tych małych i tych dużych.

  • Mój drugi dom ;)

  • Należę do Mocarnych

  • Znajdź mnie na blogowej mapie FR

  • Archiwa

  • Kategorie

Top