Home >> Rozrywka,Życie we Francji >> Moje francuskie top 5 (marzec) + ROZDANIE
Moje francuskie top 5 (marzec) + ROZDANIE

Nie da się ukryć, że moją nieobecność w blogosferze  sponsoruje głównie brak czasu. Niestety nie udało mi się jeszcze wypracować takiego porządku dnia, który pozwoliłby na zrobienie wszystkiego, na co mam ochotę. Ba, czasem nawet ta ochota i czas są tylko sił brak. Ostatnio skupiam się na nadrabianiu zaległości czytelniczych. Szczerze wątpię, żeby udało mi się sprostać wyzwaniu „52 książki w 52 tygodnie”, ale spróbować nie zaszkodzi. Czytam więc i przy okazji słucham moich ulubionych kawałków…

Czego słucha MamĄ? Jeśli czytaliście TEN wpis, na pewno domyślacie się, że wyrosłam na człowieka, który słucha wszystkiego. Prawda jest taka, że nie mam sprecyzowanych gustów muzycznych, tak więc dziękuję losowi za YouTube’ a i Spotify, gdzie ciągle i bez liku wyszukuję różne perełki popowe, soulowe a czasem rockowe, w zależności od tego, jaki właśnie mam humor. Dziś jednak podzielę się z Wami tym, co proponują artyści francuscy i co regularnie gości w moich słuchawkach. Kolejność przypadkowa.

Julien Dore & Micky Green – Chou Wasabi

Julien jest zwycięzcą francuskiej edycji Idola z 2007 roku. Była to pierwsza emisja telewizyjna jaką oglądałam po przeprowadzce do Francji. Co tydzień rozkładałam się na kanapie z puchnącym od ciąży brzuchem i trzymałam kciuki za tego nieco ekstrawaganckiego, aczkolwiek bardzo utalentowanego chłopaka i jego wygraną. Od tego czasu śledzę z uwagą jego karierę i z każdym wydanym singlem jestem coraz bardziej oczarowana. Nie inaczej jest w przypadku i tej piosenki.

Christine and The Quenns 

Od ponad dwóch miesięcy nie mogę uwolnić głowy od tej kobiety, jej głosu i jej piosenek. Głośno, bardzo głośno!

Kendji Girac – Andalouse

Zeszłoroczne odkrycie „The Voice”. Młody (za młody!), przystojny i obdarzony przecudnym głosem Kenji właśnie podbija Francję. A my kiedy słyszymy jego „Andalouse” od razu ruszamy w tany tany ;)

Soprano – Cosmo

Ta piosenka nie tylko pozwala sporzytkować nadmiar energii podczas skakania do jej rytmu, ale ma też bardzo pozytywne przesłanie. Soprano chce śpiewać dla wszystkich bez względu na to, jaki mają kolor skóry, status społeczny i w co wierzą!

M. Pokora – Le Monde

Moja starsza córka ma zdecydowaną słabość do tego pana a i ja nie mogę powiedzieć, żebym była zupełnie obojętna na jego czar i urok. No bo chyba same przyznacie, że czego jak czego, ale uroku i urody to mu nie brakuje- to pewnie te polskie korzenie ;)

 Nasłuchali się? To teraz proponuję Wam małą zabawę bez skomplikowanych zasad

rozdanie

 Pamiętajcie, że plakat należy udostępnić publicznie. Spośród zgłoszonych osób Gruu i Blee wylosują w poniedziałek jedną, do której trafi ta doskonała płyta. Miłej zabawy!!

Plakat do udostępnienia TUTAJ 

UWAGA UWAGA !!!

Dnia 16/03/2015 nastąpiło losowanie nagrody w rozdaniu. Oto film z jego przebiegu :)

Dziękujemy za udział z nadzieją, że następnym razem będzie Was więcej ;)

the author

Już ponad dziesięć lat mieszkam we Francji. Swoją przygodę z krajem nad Sekwaną rozpoczęłam na Korsyce, następnie przez dwa lata odkrywałam Majotte. Obecnie, od ponad czterech lat mieszkam w Fontanay sous Bois, w mieszkaniu z widokiem na cały Paryż. Jestem mamą, żoną żołnierza, kwiaciarką i blogerką z zamiłowania. Na blogu dzielę się z Wami naszą subiektywnie opisaną francuską codziennością. Opowiadam też o świętach i zwyczajach oraz o naszych podróżach - tych małych i tych dużych.

  • Mój drugi dom ;)

  • Należę do Mocarnych

  • Znajdź mnie na blogowej mapie FR

  • Archiwa

  • Kategorie

Top